Ямбол този път не прости на Лукойл

Баскетболистите на Ямбол направиха огромна крачка към класиране за плейофите през този сезон. Станислав Говедаров и компания нанесоха пореден удар през настоящата кампания на Лукойл Академик. Пред около 500 зрители в зала „Диана”, домакините сразиха шампионите с 80:71 и се изкачиха на седмо място в класирането, преди визитата на Черно море Тича на Балкан утре.

Съставът на Петър Петров показа изключително сърцат баскетбол и намери сили да се противопостави на селекцията на „студентите”. Двубоят много приличаше на онзи от 14-ия кръг, игран преди малко повече от два месеца. Тогава момчетата от Ямбол бяха много близо да изненадан Лукойл, но силите не им стигнаха в самия край. Днес обаче домакините съумяха да затворят срещата успешно и да приземят обратно състава на Тони Дечев.

Шампионите тъкмо бяха влезли в ритъм, след сътресенията от турнира за Купата на България, но ето, че отново по-тъмните облаци се събраха около тима. Победа днес щеше да гарантира и на теория първото място на отбора в редовния сезон. Вместо това, сега „студентите” ще трябва да се потрудят още малко, за да си осигурят домакинско предимство за плейофите.

Ямбол държеше инициативата през цялото време на срещата. В два ключови момента домакините успяха да удържат съперника си. Решителният бе 3 минути преди сирената, когато Лукойл се доближи на 4 точки. Николай Върбанов обаче вкара два поредни коша, а от другата страна напрежението си каза думата и шампионите нямаха сили за нов щурм.

Николай ВЪРБАНОВ

16179529_1232906446793562_5676519534391864640_o

Центърът изигра много стабилен двубой, в който показа, че все още е най-добрият български играч на този пост. Върбанов се отличи с изявите си, както в защита, така и в нападение, завършвайки с 13 точки, 7 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка за 30 минути на паркета.