Уестбрук за историята

Цяла година Ръсел Уестбрук говори, че единственото нещо, което го вълнува е да печели мачове с отбора си и да гони титлата, а не да търси индивидуални награди и постижения. Напълно склонни сме да му вярваме, но с изявите си Ръс отново ни напомни, че играе най-добрия баскетбол в кариерата си и изглежда с едни гърди напред пред всички останали звезди в лигата.

Миналата нощ Ръс направи нещо, което никой друг за повече от 70 години не е правил! Става дума за така наречения „перфектен мач” при това гарниран с пореден трипъл-дабъл. 18 точки, 14 асистенции, 11 борби  и 2 чадъра в рамките на три четвърти от мача между Оклахома Сити и Филаделфия (122:97). Тъндър спечели, а Уестрбук дори не се появи в игра в последните 12 минути, тъй като победата вече бе сигурна. Най-впечатляващото в представянето на гарда бе перфектната му стрелба. Ръс вкара всичките си 6 опита за стрелба от игра и не пропусна нито един от също шестте наказателни удара.

Ето и какво имаше да каже самият Уестрбук, когато разбра, че представянето му в мача срещу Филаделфия влиза в историята:

„Ааааа, това е доста интересно. Вкарах някои лесни стрелби. Щастлив съм. Имах възможност да играя добре и защото съотборниците направиха работата ми по-лесна. Опитах се да бъда търпелив и да бъда фокусиран върху всяка стрелба и всяко отиграване.“

С победата Оклахома Сити вече има 41 победи и 30 загуби и заема шесто място в класирането на Западната конференция. Ако плейофите стартираха днес – съперник на Тъндър в първия кръг от елиминациите щеше да бъде тимът на основния конкурент на Ръс за MVP на сезона Джеймс Хардън – Хюстън Рокетс. Иначе Оклахома Сити спечели 6 от последните си 10 мача, а ако завърши редовния сезон с добра серия в оставащите 11 мача може да помисли и за по-високо класиране. В класирането на мач и половина разлика над Тъндър е тимът на Лос Анджелис Клипърс, а дори четвъртият Юта е с достижим актив 44-28. И въпреки Уестбрук да продължава да твърди, че не държи на индивидуалната си статистика – към този момент тя показва следното: 31.2 точки, 10.4 асистенции и 10.5 борби. Резюме на лидер на плейофен отбор, което продължава да се обогатява и изглежда трудно ще бъде преборено…