Берое сграбчи финала в Балканската лига

Teodo-BeroeNew

Берое направи огромна крачка към възможността да стане третият български отбор, който достига до финал на Балканската лига. Съставът на Любомир Минчев победи Теодо със 78:69 като гост и улесни значително задачата си за елиминиране на черногороците. Реваншът е след седмица в Стара Загора. Носителят на Купата на България може да продължи към битката за титлата дори и да загуби с 8 точки в собствената си зала. Нещо, което на база представянето на двата тима тази вечер, изглежда малко вероятно.

Играчите на Берое се справиха с домакините дори и без основния си реализатор Шейн Гибсън. Гардът пропусна срещата заради два избити зъба при поражението от Спартак Плевен в НБЛ миналата седмица. Това обаче не попречи на „заралии“ да се представят много солидно в защита и да неутрализират силните страни на съперника, които бяха основно по периферията.

С основна заслуга за победата бе силното включване на играчите от пейката на българския тим. Берое не започна добре мача, влезе разсеяно в него и в началото изоставаше с 8-9 точки. Добри изяви на Пламен Алексиев, Омари Гудул и Тенчо Тенчев обаче промениха облика на отбора. Още на полувремето старозагорци обърнаха ситуацията и поведоха с 6 точки, а след почивката авансът им на моменти достигаше 14. Леко отпускане в края обаче позволи на Теодо да намали изоставането си и все пак да запази, макар и минимални, шансове за някакво чудо на 28 март в Стара Загора.

Много силно за Берое игра Брандис Рос. Гардът се отличи 22 точки, 7 асистенции и 5 борби, но направи и 4 грешки. С по 12 точки завършиха Тихомир Желев и Пламен Алексиев, а по 11 добавиха Тенчо Тенчев и Омари Гудул. За Теодо Милош Попович вкара 20 и овладя 7 борби.