Везенков с малка роля за успех на Барса

marko-banic-unics-kazan-eb16

Барселона постигна 16-ата си победа през този сезон в АСВ Лигата. Каталунците изиграха отлична трета четвърт, която им донесе успех със 76:56 при визитата на Ховентут. Тимът на Йоргос Барцокас взе минимален аванс от 32:28 на почивката, но след паузата се развихри и допусна едва 6 точки в коша си, за да поведе с 27.

Най-добрият ни баскетболист, играещ в чужбина, според анкетата на БФБ – Александър Везенков обаче нямаше толкова голям принос за силните изяви на „блаугранас“. 21-годишният национал игра 15 минути, за които остана само с 1 точка. Българинът пропусна и трите си стрелби към коша, като вкара един от двата наказателни удара, които изпълни. Везенков добави и една борба към актива си.

Над всички за победата бе Петери Копонен. Гардът се включи отлично от пейката и за 18 минути вкара 19 точки. Той направи нещо впечатляващо, като не пропусна нито един от 8-те си изстрела към коша. С упеха Барселона се изравни на третото място с Реал Мадрид и Баскония с по 16 успеха и 7 поражения.