Ямбол унизи Рилски в Самоков

Ямбол поднесе сензацията на кръга в НБЛ. Съставът на Петър Петров най-изненадващо си тръгна с победа от „Арена Самоков“. Гостите разбиха Рилски спортист с 90:76 и се върнаха в играта за участие в плейофите в края на април. „Жълтите“ тотално надиграха домакините, които бяха същисани от случващото се на тяхна територия.

Момчетата на Людмил Хаджисотиров така и не намериха отговор срещу бързите нападения на съперника, който бе безкомпромисен при стрелбата от далечно разстояние. Играчите на Ямбол вкараха 13 тройки от 26 опита. Освен това те допуснаха едва 8 грешки. От другата страна домакините също играха чисто, но основният им проблем бе слабата стрелба и лошите решения в нападение. Те овладяха 15 топки повече от съперника си в атака, но въпреки това не успяха да направят нищо смислено.

Играчите на Ямбол нанесоха своя удар през първото полувреме. Те буквално хванаха домакините по „бели гащи“ и за 20 минути отвориха дистанция от шокиращите 27 точки. Рилски опита да обърне събитията, но силите на самоковци стигнаха единствено до това да направят поражението си малко по-почетно.

Николай ВЪРБАНОВ

Може и да е изненадващо, но центърът на гостите успя да се справи със задачите си, както в нападение, така и в защита. Върбанов пропусна едва един изстрел от 14 опита, като към 27-те си точки добави още 11 борби и 2 чадъра за 27 минути на паркета.