Шакир Смит попари Черно море

16665507_1246277498789790_1081078771409461182_o

Академик Бултекс 99 постигна втора поредна победа в НБЛ. Пловдивските „студенти“ измъкнаха драматичен успех над Черно море Тича с 80:77 като гост. Съставът на Асен Николов попари „моряците“ в зала „Христо Борисов“ в последната секунда. В герой за академиците се превърна Шакир Смит. Гардът реализира тройка след таймаут, взет от наставника на неговия тим. Поражението беляза увеличаване на серията от лоши резултати за домакините. Те вече имат 5 последователни загуби, като за последно разбраха какво е да си победител на 2 февруари като домакин на Ямбол (78:69).

Варненци определено могат да съжаляват за пропуснатия шанс. Те бяха по-добрият отбор през по-голямата част от времето, но явно липсата на достатъчно класа и на по-здрави нерви не им позволиха да се поздравят с успеха. Голям проблем за тях се оказаха и наказателните удари. Момчетата на Спас Натов пропуснаха цели 8 от 22 изпълнения на фаулове. В същото време гостите демонстрираха солиден процент от тройката, вкарвайки 10 от 24 опита.

В средата на третата четвърт играчите на Черно море Тича водеха с 10 точки. В този момент Асен Николов получи техническо нарушение за оспорване на съдийско решение. Санкцията подейства ударно за гостите, които обърнаха развоя на мача за едва 3 минути и преди последната част вече водеха с 2 точки. Тук бе и ключът към загубата за „моряците“.

Джордан СЕМПЪЛ

16904954_1258635390887334_8171583316038908167_o

Крилото не правеше добър мач именно до средата на третата част. След това обаче той взе нещата в свои ръце и поведе съотборниците си към победата. Домакините успяха да го удържат в рамките на около 25 минути, но в самия край Семпъл отново напомни за себе си и приключи с 21 точки, 9 борби, 4 асистенции и 2 чадъра, пропускайси само 2 от 10-те си стрелби.