Спартак свали Берое на земята

7mdm9696

Берое допусна болезнено поражение пред своите фенове. Съставът на Любомир Минчев отстъпи у дома от Спартак Плевен с 84:89 и бе свален на земята след серията успешни мачове, които регистрира. „Заралии“ бяха в поредица от 4 последователни успеха в НБЛ, а с изключение на загубата от Фени Индустри (66:68) от Балканската лига, която бе в мач без значение за старозагорци, те бяха в серия от 8 успеха и едно поражение за последния месец и половина.

Развоят на срещата е абсолютно без никаква логика. Спартак Плевен спечели, въпреки че допусна 24 грешки и овладя едва 6 борби в нападение. На фона на тези показатели, селекцията на Александър Дяковски трябваше напълно в рамките на резонното да си тръгне с поражение от Стара Загора. Вместо това обаче, гостите измъкнаха една от най-нестандартните, чисто като изяви, победи в Лигата. Домакините хванаха 17 борби в атака повече и допуснаха 9 грешки по-малко. Това им даде цели 26 нападения отгоре, но те бяха аристократично пропилявани от „заралии“.

5 минути преди края Константин Коев даде началото на серия от 10:0 за Спартак, след която гостите поведоха с 83:72, 2:12 преди края. Опитите на играчите на Берое да обърнат развоя на събитията не даде резултат и се стигна до победа за плевенчани.

Мартин МАРИНОВ

Опитният гард бе един от основните двигатели на Спартак в този мач. Той завърши с актив от 18 точки, 6 борби и 4 асистенции за 32 минути. Маринов бе 5/8 при стрелбата, но също отлични думи заслужава и Коев, отличил се със 17 точки, от които 5 тройки.