Развалиха празника на Деян Иванов

Йезългиресун и Деян Иванов допуснаха поражение в 22-ия кръг на елита на турското първенство. Бившият капитан на националния ни отбор и съотборниците му не съумяха да си тръгнат с успех при визитата на Истанбул ББ. Домакините стигнаха до победа с 89:83, възползвайки се от отличния старт, който имаха. Те поведоха с 10 точки на полувремето, а този пасив се оказа невъзможен за заличаване за Деян и компания.

Двубоят се игра навръх 31-ия рожден ден на варненеца. Той самият имаше много позитивни изяви, като се отличи с 20 точки, 4 борби и 1 асистенция за 33 минути на паркета. Това обаче не се оказа достатъчно, за да може Йезългиресун да регистрира 13-ото си поражение. Двата тима се изравниха по точки в подреждането, делейки деветото място.

Утре близнакът на Деян – Калоян ще се опита да зарадва все пак фамилията с една победа за рождените им дни. Тофаш гостува на Газиантеп от 16:00 часа.