В реда на нещата: Лукойл победи Левски

screen-shot-2017-03-04-at-7-32-45-pm

Лукойл Академик взе очаквана победа срещу Левски 2014 в битката на челото и дъното в класирането на НБЛ Шампионите безпроблемо спечелиха визитата си в зала “Универсиада”, като сториха това с 21 точки разлика за 91:70, какъвто бе и крайният резултат на срещата, дала начало на поредния кръг в елитната ни дивизия при мъжете.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Съпротивата на столичния отбор бе пречупена в средата на втората част. Тогава играчите на Мануел Марков бяха намерили сили да се върнат в мача, въпреки че след първата четвърт изоставаха с 26:16 и бяха свалили разликата до 31:29. Лукойл обаче първо направи серия от 8 точки без отговор за 39:29, а до почивката дръпна с 14 точки, след което просто поддържаше разликата в своя полза, за да се поздрави с финалния успех.

ИГРАЧ НА МАЧА
dannygibson
Дани Гибсън (Лукойл Академик)

Американецът изнесе поредния си солиден мач начело на нападението на шампионите. Този път Гибсън се отличи с 20 точки за 28:45 минути игра, даде 9 асистенции, оставяйки на една от дабъл-дабъл” и добави 3 борби и 3 грешки, за да завърши като най-полезен в цялата среща.