Лилов с 22 точки в Унгария

6018_hun_514

Иван Лилов допринесе за 11-ата победа на Сегед в унгарското първенство. Гардът на националния ни отбор и съотборниците му се справиха без особени затруднения с Атомеромю след 84:70 у дома. Двубоят се реши след почивката, когато домакините успяха да отворят разлика от 10 точки и да не позволят на съперника си да обърне развоя на срещата.

Лилов се отличи като втори по резултатност за Сегед, постигайки 22 точки за 38 минути на паркета. Българинът почти не получи почивка от своя наставник, като добави още 2 борби към актива си за коефициент на полезно действие 16.

С успеха Сегед се утвърди на осмата позиция в първенството, с равен актив от победи и поражения. На 16 март от 19:30 часа Лилов и компания гостуват на лидера в шампионата Алба Фехервар.