Лукойл връхлетя Варна като тайфун

Шампионът Лукойл Академик връхлетя Варна като истински тайфун и показа истинските си възможности, изигравайки най-резултатния си мач за сезона в НБЛ. “Студентите” надиграха Черно море Тича по категоричен начин с 47 точки разлика – 107:60, подобрявайки досегашното си най-добро постижение за реализирани точки в един мач от родното първенство. Играчите на Тони Дечев бяха вкарвали по 104 точки в три случая от началото на редовния сезон у нас.

Всичко изглеждаше предешено още след първата част в зала “Христо Борисов”, която гостите от Правец бяха спечелили с 27:13, но не се задоволиха с това и на полувремето преднината им вече доближи 20 точки за 51:32. През третата четвърт те окончателно съкрушиха “моряците”, удържайки ги до само 8 точки в рамките на тези 10 минути, повеждайки със 76:40. Двата отбора се разиграха в оставащата десетка и се комбинираха за общо 51 вкарани точки и така оформиха финалното 107:60

ИГРАЧ НА МАЧА
dannygibson
Дани Гибсън (Лукойл Академик)

Американският плеймейкър на Лукойл бе един от петимата играчи на отбора с двуцифрени точкови показатели, а в същото време постигна най-висока ефективност от всички в двубоя – 30 пункта. Това се случи след 15 точки, 7 асистенции, 5 борби, 1 отнета топка и нито 1 грешка за 29:21 минути престой на терена от страна на Гибсън. Освен това опитният играч не извърши нито едно нарушение, а за сметка на това понесе пет такива от страна на варненските баскетболисти.