Близнаците вървят по график

Калоян и Деян Иванови записаха победи в 21-ия кръг на турското първенство. Близнаците от Варна имаха дейна заслуга за успехите, които техните клубове регистрираха в шампионата на южната ни съседка. Тофаш, с Калоян в състава си, надигра Банвит с 88:83, докато Йезългиресун, с Деян като основна фигура, се справи с Ушак след 109:100.

Калоян Иванов получи 15 минути за успеха на Тофаш, който бе под №10 за клуба в BSL. За това време крилото успя да вкара 6 точки, овладя 3 борби и записа 2 асистенции. Той бе 3/5 при стрелбата за две точки и 0/1 от тройката. Най-добре от неговия тим срещу четвъртия в първенството Банвит, се представи Хосе Мехия с 25 точки, 9 борби и 5 асистенции. В следващия кръг Калоян и Тофаш гостуват на Газиантеп.

Деян Иванов от своя страна имаше много по-голяма роля за победата на Йезългиресун. Българинът се отличи със 17 точки, 6 борби и 2 асистенции за 26 минути на паркета. Той бе безкомпромисен при стрелбата от близко и средно разстояние, като вкара всичките си 5 опита. От тройката пък бе с един пропуск от 3 изстрела. Победата е девета от 21 мача за Деян и компания, които следващата седмица гостуват на Истанбул ББ.