Берое продължи серията си срещу Ямбол

15894668_872472122892936_5330282480196774466_n-660x330
Берое записа третата си победа в рамките на сезона в НБЛ срещу състава на Ямбол, печелейки с 82:72 като гост в зала “Диана”. Този път играчите на Любомир Минчев обаче срещнаха далеч по-сериозни затруднения спрямо предишните два двубоя, които спечелиха съответно с 25 и 26 точки разлика. Носителите на Купата на страната вече имат 13 победи и 6 загуби и са втори в класирането, докато Ямбол остава на дъното с 3-14.

Старозагорският тим се намира в много силна серия срещу този съперник. Последната победа на Ямбол в официален мач над Берое е от 29 март 2014 година, а успехът бе девети пореден за играчите на Любо Минчев срещу ямболии.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Берое реши нещата в своя полза след почивката. През първото полувреме двата тима си размениха по една част – първата бе за гостите след 23:18, докато домакините спечелиха втората с 24:22, като в един момент от нея водеха с 8 точки. Все пак на почивката заралии бяха с три точки напред при 45:42, а през третата и четвъртата част установиха абсолютен контрол над играта и напълно закономерно спечелиха с 82:72.

ИГРАЧ НА МАЧА
aaron_jones_2016
Арън Джоунс (Берое)

Американският исполин постигна поредния си “дабъл-дабъл” за сезона – 13 точки и 13 борби. Тежкото крило направи и 2 асистенции, а в дефанзивен план се оказа истинска стена за баскетболистите на Ямбол, като статистиката му сама по себе си говори за това – 4 “откраднати” топки и 3 чадъра. Всичко това за близо 28 минути на терена в зала “Диана”.