Веско Веселинов не стигна на Левски

17191649_1271510739599799_5259880241127933571_o

Рилски спортист си тръгна с победа от София. Селекцията на Людмил Хаджисотиров стигна до успех с 85:69 при визитата си на Левски 2014 и временно излезе на втора позиция преди утрешния двубой на Берое в Ямбол. Тимът от Самоков се справи с домакините в зала „Универсиада”, правейки солидно второ полувреме.

Момчетата на Удо успяха да пречупят „сините” въпреки усилията на Веселин Веселинов. Бившият играч на Рилски не се оказа достатъчен, за да може съставът на Мануел Марков да се поздрави с победа. Крилото реализира 21 точки, овладя 6 борби и завърши с по 2 асистенции и отнети топки за 37 минути. Той обаче получи слаба подкрепа от останалите на паркета. Рилски се бяха погрижили да опазят Павел Иванов, ограничавайки го само до 7 точки и едва 8 стрелби. Единственият друг на ниво за домакините бе Евгени Хаджирусев с 16 точки, 5 асистенции, 4 отнети топки и 3 борби.

Гостите тотално доминираха в подкошието, където овладяха над два пъти повече борби 46 срещу 21 за Левски. Освен това те бяха много по-разнообразни в атака, постигайки 21 асистенции срещу едва 11 за „сините4.

Левски поведе с 44:43 в 24-ата минута, но за 4 мин позволи серия от 11:2 в полза на Рилски, с която гостите обърнаха развоя на събитията. След като поведоха с 9 точки в края на четвъртината, играчите от Самоков не допуснаха да се стигне до нов кризисен момент в „Универсиада” и напълно заслужено записаха 12-ата си победа.

Ди Джей ШЕЛТЪН

17015839_1259105450840328_4515323366274529762_o

Центърът на Рилски спортист регистрира своя дабъл-дабъл едва за 14 минути. Още в средата на втората четвърт той вече имаше 10 точки и 10 борби. Играта му обаче бе много по-солидна през второто полувреме, тъй като в началото Шелтън пропусна 8 от 12-те си стрелби. В крайна сметка американецът завърши с 34 точки и 17 овладени топки!