Барса и Везенков живнаха в Евролигата

marko-banic-unics-kazan-eb16

Александър Везенков и неговият Барселона върнаха малко от поизгубеното си самочувствие в Евролигата, след като записаха трета победа в последните осем мача.

В своята „Палау Блауграна”, където празните места стават все повече с оглед на слабите резултати на тима, каталунците се измъчиха срещу опашкаря Уникс Казан и спечелиха със 70:62. Отсъствието на топреализатора на Евролигата и голяма звезда на гостите – Кийт Лангфорд помогна на Везенков и компания, които започнаха силно в първата четвърт, но след това отново показаха характерната за последните седмици безидейност в нападенията си. Домакините отново показаха ниска за турнира резултатност, но серия от почти 10 мин. без допуснат кош, простираща се в третата и четвъртата части, им позволи да стигнат до десетата си победа за сезона.

stratos-perperoglou-fc-barcelona-lassa-eb16

За Играч на мача беше избран Стратос Перпероглу, който започна като титуляр за Барса и за 16:33 мин. отбеляза 13 точки и „открадна” 3 топки, като завърши със скромния коефициент на полезно действие от 15 пункта. Виктор Клавер също изигра един от малкото си добри мачове за каталунците в последно време и добави 12 точки и един изключително атрактивен чадър. Александър Везенков нямаше добра вечер, като започна мача от пейката и за 20:27 мин. се отчете с 6 точки – кош и фаул още с влизането си и едва една отбелязана от четири опита от тройката.

aleksandar-vezenkov-fc-barcelona-lassa-eb16

За Уникс с 12 най-резултатен беше Павел Антипов, Кино Колом добави 10, а с по 8 завършиха Артьом Парахуски и Антон Понкрашов.

Преди изиграването на останалите мачове от XXV кръг тази вечер, Барселона заема 11-о място във временното класиране с 10 победи и 15 загуби, като на практика няма шансове да попадне в Топ 8 и да се класира за плейофите.