Академик Пд взе драмата с Балкан

16665507_1246277498789790_1081078771409461182_o

Академик Бултекс 99 отказа Балкан от битката за място в четворката. Пловдивчани нанесоха 10-о поражение на вицешампионите, което означава, че съставът на Небойша Видич се нуждае от чудо, за да успее да измъкне някакво домакинско предимство за плейофите. Селекцията на Асен Николов стигна до изстрадан успех с 85:82, с който от своя страна запази шансовете си да завърши на втора позиция, непосредствено след Лукойл Академик.

Двубоят предостави страхотна драма на феновете в зала „Строител“. Домакините поведоха с 15 точки в началото на втората четвърт, но допуснаха обрат още на почивката, когато вече изоставаха с 37:40. В последствие гостите увеличиха аванса си до 8, но на свой ред пловдивчани съумяха да се върнат в срещата и в крайна сметка да измъкнат победата.

Сблъсъкът премина изключително нервно, като поредно техническо нарушение отнесе треньорът на Балкан Небойша Видич. След края на мача той изрази мнение, че реферите за пореден път са ощетили неговия състав. Истината обаче е, че вицешампионите допуснаха цели 20 грешки, срещу само 8 за Академик Бултекс 99, с което компенсираха 9-те борби повече, които овладяха в подкошието.

При оставаща минута до края на мача Балкан водеше с 81:79. Станимир Маринов и Мартин Дурчев пропуснаха последователни изстрели, докато от другата страна ръцете на Джордан Семпъл и Оскар Белфийлд не трепнаха и донесоха успеха на Академик Бултекс 99.

Джордан СЕМПЪЛ

В състава на домакините има само един играч, който може и сам да донесе победата за своя тим. Естествено, става въпрос за Джордан Семпъл. Освен че бе най-полезен със своите 20 точки, 13 борби, 5 асистенции, 5 чадъра и 3 откраднати топки, крилото реализира и 5 от последните 6 точки за „студентите“.