Калоян Иванов най-добър при загуба от Ефес

17192398_10155184695561424_4014802524157935428_o

Бившият капитан на националния ни отбор Калоян Иванов не се оказа достатъчен, за да може Тофаш да поднесе изненадата на 20-ия кръг в турското първенство. Варненецът, който след 10 дни ще отпразнува 31-ия си рожден ден, бе най-резултатен за своя тим, но въпреки това гостите допуснаха тежко поражение от гранда с 58:81.

Иванов, който се кандидатира за депутат, включвайки се към листите на една от партиите, завърши с 14 точки срещу водения от Велимир Перашович тим. Той пропусна само 2 от 8-те си атаки към коша, като добави още 3 борби и 1 асистенция към актива си за 20 минути на паркета. Това му донесе и най-висок коефициент на полезно действие в неговия отбор – 15. Българинът бе втори по резултатност в цялата среща. Единствен с повече точки от него бе Чан Мутаф с 16.

Тофаш се намира на 9-о място в подреждането, с 9 победи и 11 поражения. Ефес пък дели първата позиция с Фенербахче, като двата клуба имат само по 2 загуби в 20 срещи. В събота от 16:00 часа Калоян Иванов и компания приемат Банвит, който е четвърти с 15 успеха. Час и половина по-късно неговият близнак Деян се изправя с Йезългиресун (10-и) срещу Ушак (13-и).