Лукойл се справи с устремения Балкан

screen-shot-2017-03-04-at-7-32-45-pm

Лукойл Академик успя да удържи устремения тим на Балкан в поредното повторение на миналогодишния финал на НБЛ. На собствен терен в Спортния комплекс в Правец играчите на Тони Дечев спечелиха в оспорван двубой с 62:59 и продължават да са начело на колоната в класирането с 15 победи и 3 загуби, докато Балкан е на пета позиция с равен брой успехи и поражения – по 9.

Шампионите бяха напред през почти всички 40 минути, с изключение на кратък период още през първата част, когато им се наложи да догонват съседите си от Ботевград. Най-голямата разлика в полза на Лукойл бе 12 точки, а финалният натиск на Балкан не дойде достатъчно навреме и гостите единствено успяха да направят деветата си загуба през сезона една идея по-почетна.

ИГРАЧ НА МАЧА

16700366_943648702438083_3465727918693382922_o

Божидар Аврамов (Лукойл Академик)

Гардът получи повече от 30 минути на паркета и се отблагодари с 14 точки, поделяйки си ролята на най-резултатен за победителите с Максим Корнийенко. Аврамов започва да намира добре познатия ритъм и показва, че лека-полека се отърсва от дългата пауза без игра, породена от контузията на коляното, която лекуваше. Срещу Балкан Божидар завърши с 14 точки, овладя 3 борби, даде 2 асистенции и понесе 6 нарушения.