Драма в Самоков и победа за Рилски

17017024_1265110443573162_7971706173780336975_o

40 точки на Станислав Цонков не стигнаха на Черно море Тича, за да спечели при визитата на Рилски спортист. „Моряците“ се бориха изключително мъжки, но в крайна сметка отстъпиха в изключително оспорван двубой в „Арена Самоков“. Варненци напуснаха високопланинския град разочаровани, след продължение и 94:97.

Двата тима си поделиха по едно полувреме. В началото домакините, които изиграха първата си среща без американския гард Келвин Паркър, започнаха много притеснени и нервни. От другата страна гостите излязоха спокойни и уверени в своите възможности. Така, съвсем логично момчетата на Спас Натов поведоха на полувремето с 12 точки.

След почивката обаче, нещата се обърнаха. Опрени до стената, играчите на Людмил Хаджисотиров заиграха по-уверено и постепенно, водени от Еван Броинсма и Йордан Бозов, успяха да обърнат развоя на срещата. Мачът можеше и да приключи в редовното време, но домакините позволиха на Цонков да вкара един наказателен удар, да пропусне нарочно втория, след което да си хване борбата в нападение и да изравни със сирената за 80:80. В продължението обаче до изненада не се стигна и Рилски все пак измъкна успеха, с който излезе на трето място в подреждането, възползвайки се от почивката на Академик Бултекс 99.

Евън Броинсма реализира три поредни точки за 90:87, след което и Шелтън се отличи с мощна забивка, което позволи на домакините да дръпнат с 5, при по-малко от минута до края. В оставащото време юношата на „моряците“ Николай Стоянов също не трепна, а Цонков бе изваден за 5 нарушения, за да се стигне и до победата на Рилски спортист.

Евън БРОИНСМА

17022356_1265110950239778_3750507213362548833_n

Крилото на Рилски спортист бе най-полезният играч на самоковци. Американецът постигна дабъл-дабъл от 30 точки и 16 борби, с което компенсира 14 пропуснати изстрела от 25 опита. той почти не получи почивка от Удо, играейки 40 минути.