Левски навакса -16 за първа победа навън

emo_3055

Левски 2014 спечели за първи път далеч от дома и го стори по фантастичен начин. Воденият от Мануел Марков тим на столичани постигна впечатляващ обрат в плевенската зала “Балканстрой” и си тръгнаха обратно към София като победители след 76:73 над Спартак (Плевен).

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Столичани започнаха последната част с изоставане от 13 точки, а по-рано през двубоя най-голямата им дистанция спрямо плевенчани бе 16. “Сините” показаха забележителен дух и характер в последните 10 минути, когато всичко, което правеха им се получаваше, а в резултат на това реализираха 30 точки спрямо двойно по-малко за домакините – едва 14. Това бе абсолютно достатъчно за победата на Левски 2014 със 76:73. Успехът можеше да бъде още по-изразителен, но в последните 14 секунди гостите пропуснаха четири наказателни удара.

ИГРАЧ НА МАЧА
Павел Иванов (Левски 2014)

Капитанът бе най-добър за своя тим и вкара 22 точки за 35:27 минути игра. Иванов се отличи и с 6 борби и 6 асистенции, като полсужи зап ример на още четирима свои съотборници, които вкараха поне по 10 точки, за да може Левски да спечели за сефте далеч от дома този сезон.