Берое №1 в БИБЛ без игра

16722511_942716305864656_3627633883618387631_o

Страхотна новина за Берое долетя от Гевгели. В съседна Македония Кожув победи Сутиеска с 94:65 и по този начин осигури първото място на състава на Любомир Минчев в група „С” на Балканската лига. Развоят на срещата бетонира „заралии” на върха в подреждането и обезсмисли оставащите два мача на тима. Носителят на Купата на България излиза утре срещу Фени Индустри, но дори да загуби, няма как да бъде изместен от първата позиция.

Новината е много добра за Минчев, тъй като той ще може да даде почивка на част от основните си играчи. Берое може да си позволи две поражения в БИБЛ до края на втората фаза на турнира и да акцентира върху представянето си във вътрешното първенство, където преследва Академик Пловдив за второто място.

„Заралии” приемат Черно море Тича в събота от 18:00 часа, докато пловдивчани гостуват на Лукойл Академик по същото време. Четвъртият Рилски спортист пък приема петия Балкан от 17:00 в другия възлов сблъсък от 19-ия кръг на НБЛ.