Балкан си заслужи бронза

16649401_945233365612950_3334416973167614440_n

Балкан си тръгна с бронзовите отличия от турнира за Купата на България. След драматичната загуба от Лукойл Академик на полуфиналите в събота, селекцията на Небойша Видич демонстрира много висок морал и желание за победа. Вицешампионите съумяха да пречупят съпротивата на Академик Бултекс 99 след 83:62 и по този начин оставиха домакините капо в зала „Колодрума“.

Около 1500 зрители станаха свидетели на много солидна игра на ботевградчани, най-вече в защита. Гостите използваха много по-умело своята пейка, като сръбският специалист даде време за изява на всеки един от наличните си баскетболисти. От другата страна, така наречените звезди на „студентите“ отново бяха обезличени и без сериозни идеи за обрат.

Това съвсем логично доведе и до развой в полза на Балкан. „Зелените“ спечелиха за пети път в историята си медал от турнира за Купата на България. Бронзът се причислява към четирите трофея от 80-те години. Казано по друг начин – това бе първият такъв за Балкан от 29 години!

След като започнаха по-добре, гостите продължиха да вдигат нивото си. Те в нито един момент не бяха изненадани от поведението на съперника и още на полувремето вече водеха с 16 точки. След почивката домакините така и не съумяха да свалят разликата, с което бе сложена и точка на спора.

Травис ДАНИЕЛС

16716093_943800552422898_3482530572022290919_o

Лидерът на Балкан постигна дабъл-дабъл от 22 точки и 10 борби, като категорично неутрализира звездата на домакините Джордан Семпъл. Американецът вкара 8 от 10 стрелби и завърши с 22 точки, 10 борби и 1 чадър.