Берое на финал!

16716107_944490719020548_6817859993257337171_o

Берое ще играе на финала за Купата на България. Година, след като за първи път в историята си клубът спечели бронзовите медали от надпреварата, той успя да надгради и се класира за битката за златните отличия утре в зала „Колодрума“ в Пловдив. Очакваният с огромен интерес полуфинал с Академик Бултекс 99 се превърна в монолог от страна на селекцията на Любомир Минчев, стигнала до успех с 83:65.

Срещата започна наглед равностойно и в първите минути резултатът бе близък. Въпреки това обаче се видя коренно различна нагласа от страна на двата отбора. „Заралии“ бяха пределно агресивни в защита и нагледно показаха, че нямат никакво намерение да повтарят бледите си изяви от четвъртфинала с Черно море. От другата страна домакините не успяха да отговорят на този стил, бяха много плахи и дезориентирани в нападение. Така, напълно логично се стигна и до крайния развой на срещата.

Берое изнесе лекция на домакините във втората четвърт. Съставът на Любомир Минчев показа по-дълга пейка, взаимо-заменяеми играчи и много агресия в защита. Това му помогна да вдигне разликата от 6 на 24 точки и да убие интригата.

Арън ДЖОУНС

16826168_944490182353935_2555113956431573191_o

Крилото изигра много солиден мач, в който се отличи с 13 точки, 7 борби, 4 асистенции и 3 откраднати топки за 26 минути. Той имаше основен принос за неутрализирането на звездата на домакините Джордан Семпъл през първото полувреме.