Слаб Берое на полуфинал за купата

Берое се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България. „Заралии” ще играят за втора поредна година до последния ден на надпреварата. Носителят на бронзов медал от предишното издание елиминира Черно море Тича след 69:58 в зала „Колодрума”. Двубоят бе изключително слаб, като двата състава допуснаха общо 42 грешки!

Срещата започна с очевидно подценяване от страна на играчите на Берое. Съставът на Любо Минчев проспа първата четвърт, включително и началните минути на втората. Това позволи на варненци да дръпнат в резултата при 29:21. Развоят на срещата явно извади от равновесие националния селекционер, който извъртя почти всичките си играчи в опит да ги събуди.

Все пак още до почивката заралии осъществиха обрат. Това се случи не и без помощта на съдиите, които отсъдиха две пресилени технически нарушения на моряците. Първото бе за симулация на Деян Карамфилов, докато второто за спор с един от реферите от страна на Никола Джурич.

Впечатление направиха много слабите нападения и на двата тима. И тук не говорим за лоша резултатност, а за огромния брой грешки, които бяха извършени още на почивката. За 20 минути старозагорци направиха 10, а с 12 се отличиха варненци.

16700361_942631009206519_7563641842444251272_o

Двубоят продължи да е на много ниско ниво и след паузата. Младият състав на моряците така и не позволи на съперника си да се откъсне по-сериозно в резултата, като бе значително улеснен в задача си от вялото поведение на фаворита в този мач. Реферите пък опитаха да направят реверанс, отсъждайки на свой ред техническо и на Любомир Минчев. Колкото и да се опитваха обаче, баскетболистите на Берое така и не успяха да загубят срещата, стигайки до крайния успех с 69:58.

Така Берое за втора поредна година се класира за полуфиналите, като ще разбере следващия си съперник след малко повече от два часа. За другото място в Топ 4 в тази серия ще спорят домакините от Академик Пловдив и Спартак Плевен.

Станислав Цонков реализира тройка, 7:31 минути преди края, с което Черно море Тича се доближи на само 3 от Берое. В този момент обаче играчите на варненци изпаднаха в дупка, а по-сериозната класа на „заралии” даде резултат и момчетата на Минчев направиха серия с 13:2, с което убиха интригата.

Шейн ГИБСЪН

16797464_942630469206573_4788374613299077910_o

Американецът бе единственият стабилен и постоянен играч за Берое. Гардът бе най-резултатен с 19 точки, като добави 3 асистенции, 3 откраднати топки и 2 чадъра за 31 минути на паркета.