Академик не изпусна питомното и е полуфиналист

2

Академик Бултекс 99 не изпусна питомното и подари на феновете по трибуните на зала “Колодрума” победа с над Спартак (Плевен), като по този начин си осигури място в полуфиналите на турнира за Купата на България. Там съперник на пловдивчани ще бъде Берое, чийто баскетболисти се справиха с Черно море тича в първия четвъртфинален мач от програмата на тазгодишния турнир. Двата тима ще премерят сили в събота от 16.15 часа.

Спартак съумя да се върне в мача след изоставане от 9 точки на почивката, а искрата бе запалена от Мартин Маринов, който бе в основата на силната трета част, след която плевенчани изоставаха само с точка (53:52), като преди това бяха догонващи през цялото първо полувреме (37:28).

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Серия от 12 точки без отговор за начало на четвъртата от страна на домакините обаче решиха всичко и сложиха точка на спора, пращайки пловдивските “студенти” на едно стъпало по-близо до финала.

ИГРАЧ НА МАЧА

14706930_1132145790202962_7299727451178222483_o

Джордан Семпъл (Академик Бултекс 99)

Кой друг, ако не обичайният заподозрян? Семпъл за пореден път впечатли, този път не в НБЛ, а за Купата на България и прибра 17 отскочили от ринговете топки, които прибави към реализираните 21 точки. Всичко това се случи за само 27:07 минути игрово време, а американецът допълни силната си игра и с 2 чадъра и бе с огромен принос за класирането на отбора си за исторически полуфинал.