Барселона и Везенков громят преди Купата

screen-shot-2017-02-12-at-2-41-47-pm

Александър Везенков затвърди добрата форма, в която се намира, а Барселона  надигна глава след трите поредни загуби, които навъртя от 2 февруари насам – две в Евролигата и една в Испания. Днес каталунците надиграха отбора на Манреса с 20 точки разлика – 92:72, постигайки четиринадесета победа в Лига АСВ през сезон 2016/2017.

За 18:52 минути като титуляр Везенков вкара 14 точки. 21-годишното крило започна срещата в компанията на Тайриз Райс, Петери Копонен, Стратос Перпероглу и Анте Томич, а Йоргос Барцокас даде шанс за изява на почти целия състав, с който разполага, с изключение на Стефан Пено.

Българинът овладя 4 борби и бе фаулиран 2 пъти, като завърши с коефициент 13. Маркус Ериксон изравни личното си постижение от 21 точки в мач от испанския елит, като стори това за 28 минути. Хуан Карлос Наваро вкара 10 точки и направи 4 асистенции, а единствено Перпероглу не успя да запише точки за деветата победа на Барселона пред собствена публика.

Идната седмица каталунците нямат мачове за първенство или в Евролигата, защото предстои турнира за Купата на Краля. Там съперник на Барса е Уникаха (Малага).

Манреса пък има седмица почивка, защото е на последната деветнадесета позиция в АСВ, а само първите осем участват в кралската Купа.