Спартак укроти Черно море за точно 5 минути

7mdm9696

Спартак (Плевeн) взе своето срещу Черно море Тича и надигра варненци с 16 точки разлика – 93:77. Така играчите на Александър Дяковски завършиха на шесто място след този етап в НБЛ, докато съперниците им от морската ни столица са точно зад тях на седма позиция. Победата бе седма за плевенчани след второто завъртане в родното първенство, докато загубата бе под №10 за “моряците”.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Гостите се бориха много здраво и до последно имаха своите шансове, но Спартак укроти желанието им за победа в рамките на точно 5 минути в последната част. Началото на края за Черно море стартира при 70:70 и 450 секунди до сирената в “Балканстрой”, когато плевенските състезатели тръгнаха стремглаво нагоре и завършиха мача със серия от 23-7, която бе напълно достатъчна за триумфа им.

ИГРАЧ НА МАЧА

14650665_1119443398139868_6896977920367274920_n

Мартин Маринов (Спартак)

Шест тройки и осем асистенции бяха украшението на неговите 29 точки. Бившият капитан на Балкан (Ботевград) показа защо е считан за един от най-смъртоносните стрелци от далечно разстояние у нас с представяне ала Стеф Къри. Маринов успя при всичките си 4 стрелби за 2 точки, от тройката успя в 6 от 13 шута, а от наказателната линия чукна 75% – 3/4. Гардът направи 8 асистенции, хвана 3 борби, не сгреши нито веднъж и “открадна” една топка за пълни 40 минути на паркета. Другият, който игра без смяна бе партньорът му в гардовата линия Милен Дудев.