Рилски се намърда в четворката

rilski_yambol_08012017

Снимка: rilskibasket.com

Рилски спортист припомни на Академик Бултекс 99 (Пловдив) какъв е вкусът на загубата и нанесе първа такава на съперника си, който бе в серия от пет поредни успеха. Самоковци надвиха селекцията на Асен Николов с 94:82, а по този начин се изкачиха до четвъртата позиция в класирането на НБЛ преди предстоящата надпревара за Купата на България в Пловдив от 16 до 19 февруари. Именно Рилецо е актуалният носител на трофея, a днес получи и добри новини от Стара Загора, където директните им конкуренти за Топ 4 от Балкан бяха надиграни от Берое.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Второто полувреме бе периодът, в който баскетболистите на Людмил Хаджисотиров стигнаха до деветата си победа. Преди почивката двата отбора си размениха по една част, спечелена с 5 точки разлика, но в третата Рилски взе превес и я затвори със серия от 7-0 за 67:60, а малко след началото на четвъртата вече водеше с двуцифрена преднина и не позволи на пловдивчани да си помислят за нещо повече в полите на Рила планина.

ИГРАЧ НА МАЧА

dj-shelton

Ди Джей Шелтън (Рилски спортист)

Ще се намери ли кой да спре новата звезда на Удо? Втори мач с поне 30 точки и 10 борби и общо четвърти с показатели 20/10 от пет възможни. Този път тежкото крило “почерпи” съперниците си с точно 30 реализирани точки след 14/22 за 2 точки и 2/5 при наказателните удари, 11 борби, 1 “открадната” топка и понесе 7 нарушения за 35:36 минути на игрището.