Берое си спечели третото място

16423069_1240710396013167_2700430075049988369_o

Предварително соченият за дерби двубой между Берое и Балкан се превърна в една рутинна тренировка за състава на Любомир Минчев. „Заралии“ спечелиха с 87:61 срещу вицешампионите и си осигуриха третото място в НБЛ преди турнира за Купата на България и началото на третата фаза на шампионата. Домакините изиграха много солиден двубой с тима от Ботевград, като не допуснаха никакви колебания. Развой, който със сигурност ще вдъхне увереност на националния селекционер и избраниците му, че се намират на прав път, предвид амбициите им да спечелят за първи път в историята си купата в Пловдив.

Срещата премина изцяло под диктовката на играчите на Берое. Те спечелиха битката в подкошието, овладявайки 4 борби в нападение повече. Освен това домакините направиха 5 грешки по-малко, което им позволи да имат общо 9 атаки в плюс спрямо Балкан. Като допълнителен негатив за гостите бе и фактът, че те пропуснаха цели 10 наказателни удара от 22 опита.

Като цяло Берое доминираше в срещата от самото начало до финала. Особено отчетливо се видя предимството на домакините в третата четвърт, в която гостите опитаха да обърнат нещата, но вместо това бяха скоропостижно парирани, а пасивът им задмина 20 точки.

Степан ТЕШИЯ

Крилото на Берое направи поредния си много солиден и постоянен двубой. Тешия бе безкомпромисен както в защита, така и в нападение. Той постигна 15 точки, 7 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки за 27 минути на терена и коефициент от 22.