Черно море с подарък за Спас Натов

16406577_1240093346074872_8215911300393390808_n

Черно море Тича сложи край на пропадането си в НБЛ. Варненци спряха на 4 негативната си серия от поредни поражения. Тимът на Спас Натов победи Ямбол със 78:69 и за първи път от месец и половина усети какво е да стигнеш до успех. Последният такъв датира от 22 декември при 81:74 над Рилски спортист. Всъщност, това е първа победа за „моряците” за 2017 година. Тя дойде и като подарък за Натов, който утре ще навърши 49 години.

С успеха Черно море Тича и на теория си гарантира участие в турнира за Купата на България. Варненци не могат да бъдат свалени от седмото място, което от своя страна означава, че Ямбол и Левски ще излязат следващата седмица в директен сблъсък за осмото, което е и последното, даващо право на участие в надпреварата в Пловдив (16-19 февруари).

Ямбол поведе с 3 точки в началото на третата четвърт след кош на Стоян Петков. Това обаче бе и последното позитивно нещо за гостите в мача. До края на частта Черно море Тича направи серия от 20:5, след която изцяло контролираше събитията в последните 10 минути.

Никола ДЖУРИЧ

16425920_1240093442741529_3801145029284729010_n

Сръбското крило най-накрая показа, че има място в клуба. Той влезе от пейката и за 25 минути постигна 19 точки, 9 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка, за коефициент от 26. Джурич бе 8-13 при стрелбата, като пропусна един от 4-те наказателни удара.