Спартак Плевен шокира Балкан

16251813_1232926963458177_3112567106336144979_o

Спартак Плевен постигна една от най-впечатляващите си победи през този сезон. Тимът на Александър Дяковски удари вицешампионите от Балкан със 79:78 насред Ботевград. Съставът на гостите обърна съперника в наглед невъзможна ситуация и за пореден път показа нагледно, че силите в родното първенство са толкова изравнени, че нищо не е сигурно до финалната сирена.

Двата отбора си поделиха по една част – втора и трета, като първо домакините излязоха напред в резултата с 12 точки, след което гостите успяха да се върнат в срещата и да заличат пасива си преди началото на последната четвърт. Поглеждайки към статистиката, развоят на срещата изглежда някак нелогичен. Играчите на Балкан овладяха 3 борби в нападение повече, като освен това направиха и 3 грешки по-малко. Те бяха с по-добри проценти от тройката и наказателната линия, но елементът, в който отстъпваха бе стрелбата от средно разстояние. Именно там бе и ключът към победата за плевенчани.

2 минути преди сирената Балкан се виждаше победител, водейки със 78:69. До края обаче домакините така и не вкараха кош, позволявайки на съперника си да направи серия от 10:0. В основата й бе Мартин Маринов, вкарал 3 наказателни удара и тройка за няколко секунди.

Милен ДУДЕВ

milen_dudev_2016

Младокът записа почти перфектен двубой за Спартак Плевен. Гардът не бе най-добрия реализатор, но за сметка на това умело дирижираше атаката на своя тим при отсъствието на Александър Груев. Той завърши с 8 точки, 10 асистенции, 4 борби и 2 отнети топки за 38 минути и коефициент от 21