Рилски превзе Правец

16112922_1224708290946711_2636001484178968022_o

Pилски спортист стана първият отбор през този сезон, който си тръгна щастлив от Правец. Носителят на Купата на България отправи сериозно послание към Лукойл Академик две седмици преди началото на турнира в Пловдив. Тимът на Людмил Хаджисотиров наказа шампионите със 75:66, нанасяйки трето поражение на „студентите” от началото на кампанията в НБЛ.

Двубоят предостави страхотни емоции на феновете в залата, като самоковци напълно заслужено стигнаха до успеха. Те показаха много по-стойностна игра, както в защита, така и в нападение. Съставът на Удо превъзхождаше домакините в борбата в подкошието, като макар да взе общо 1 топка по-малко, то ключови се оказаха 4-те овладени в атака повече (15-11). Освен това играчите на Лукойл Академик сбъркаха цели 18 пъти в нападение, което бе с 6 отгоре спрямо тези на Рилски спортист. Така се получиха общо 10 атаки в повече за гостите, откъдето дойде и голямата разлика.

За разлика от много други случаи, в които Лукойл Академик е успявал да пречупи съперниците си в последната четвърт, този път шампионите станаха жертва на собствения си капан. Рилски спортист по никакъв начин не показа, че изпитва респект към домакините и именно в последните 10 минути отвори разлика, с която стигна до успеха.

Девън ШЕЛТЪН

16251604_1224708617613345_3888208187823671121_o

Новият център на Рилски спортист буквално скри топката на „студентите”. Американецът показа, че много бързо се е сработил със съотборниците си и постигна впечатляващ дабъл-дабъл от 26 точки и 12 борби за 31 минути. Освен това Шелтън добави още 4 откраднати топки и 2 асистенции за коефициент 34.