Академик Пловдив се утвърди втори

16300019_1232927586791448_1920970288126058039_o

Академик Бултекс 99 взе дербито за второто място в НБЛ. Съставът на Асен Николов победи Берое с 89:77 и си гарантира позиция непосредствено зад Лукойл Академик. Пловдивските „студенти” няма как да бъдат изместени от нея преди турнира за Купата на България, което означава, че тимът ще има домакинско предимство в третия етап на първенството, спрямо отборите, които са на трето, четвърто, пето и шесто място.

Двубоят се очакваше с огромен интерес и не случайно зала „Строител” бе изпълнена до краен предел. Той отговори на предварителните прогнози, като интрига, но за сметка на това в същото време срещата бе съпътствана и от много нервни моменти и напрежение. Те си проличаха особено сериозно в началните минути, както и в първите моменти на последната четвърт. Тогава и играчите си размениха остри реплики, но все пак ситуацията на терена бе овладяна и не се стигна до по-сериозно напрежение.

Домакините нанесоха своя удар в третата част. При равен резултат на почивката те повишиха значително оборотите и в 27-ата минути отвориха разлика от 18 точки при 67:49. Играчите на Любо Минчев опитаха да се върнат в срещата, но така и не намериха сили да го направят.

Димитър ДИМИТРОВ

16179519_1232926106791596_5493489608364376683_o

Крилото на националния ни отбор направи много силен двубой, най-добрият му, откакто се завърна в НБЛ. 23-годишният Димитров се отличи с 20 точки, 4 борби и по 2 асистенции и откраднати топки, като не допусна нито една грешка за 29 минути. Той пропусна и само 3 от 11-те атаки към коша.