10 минути. Берое не се нуждае от повече

15439849_1181286741955533_6004045726724920054_n-660x330

Берое стартира с победа втората фаза на Балканската лига. Българският тим, който след отпадането на Лукойл Академик от турнира за Купата на ФИБА, остана единственият наш представител в европейските турнири, се справи без затруднения с черногорския Сутиеска. Съставът на Любомир Минчев постигна успех със 104:76 и остана еднолично начело в група С на надпреварата. Тимът има актив от 3 победи и е без поражение, след като бяха изчистени основната част от резултатите от първата фаза.

Домакините надиграха категорично съперника си в подкошието, където Омари Гудул и Степан Тешия бяха безкомпромисни. Двамата влязоха от резервната скамейка, но с течение на мача това се оказа сполучлив ход от страна на Минчев. Играчите на Берое бяха и с много солиден процент при стрелбата, а всеки един от тях, който влезе на терена, успя да се разпише.

В следващия кръг на турнира Берое гостува на Фени Индустри. Мачът в Кавадарци ще бъде на 7 февруари от 20 часа.

След равностойни първи минути, баскетболистите на Берое изиграха много солидна втора четвърт. В нея те направиха първо серия от 10:0 за 39:29, след което повишиха разликата до 14 точки. В третата част тя падна до 7, но това бе само привиден момент, за да достигне развоят на мача до крушителния аванс от 30.

Омари ГУДУЛ

omari_gudul_2016

Конгоанецът направи много солиден мач и имаше основна заслуга за отличното представяне на Берое. Той постигна дабъл-дабъл от 14 точки и 11 борби, като освен това направи 2 чадъра и 2 откраднати топки за 23 минути на паркета.