Филип Виденов наказа Берое, домакините с 10 пропуска от фаула

16114189_1218859958198211_3015668348120088778_n

Лукойл Академик отказа Берое от амбициите му да го свали от върха. Шампионите взеха дербито на 16-ия кръг, след като надиграха старозагорци с 87:80 като гост. Двубоят предостави много сериозни емоции на около 550 зрители в общинската зала в града, като до последната минута изходът от него бе неясен. Няколко микроситуации, в които баскетболистите на „студентите“ успяха да извлекат максимума обаче, се оказаха ключови за крайния изход на срещата.

По този начин шампионите дръпнаха с 4 победи спрямо играчите на Берое и на теория си спечелиха домакинско предимство преди началото на третия етап от първенството. Тогава „студентите“ ще приемат в своята зала основните си конкуренти, които са завършили до пето място в първенството, а ще гостуват на по-непретенциозните клубове в подреждането.

Играчите на Берое могат да съжаляват за пропуснатите възможности. Домакините изпуснаха цели 10 наказателни удара, което натежа в самия край. Те допуснаха две грешки повече от гостите, но компенсираха с две борби в нападение повече, което изравни атаките между двата тима. По-високият процент от тройката обаче бе в полза на Лукойл Академик.

Берое успя да се върне в началото на последната четвърт, след като на моменти изоставаше с 11 точки. След като поведоха със 77:75 обаче домакините пропуснаха две поредни бързи атаки. В този момент гостите се възползваха, реализираха ключови тройки и със серия от 12:3 сложиха точка на спора.

Филип ВИДЕНОВ

filip_videnov_2016

Капитанът на Лукойл Академик бе моторът на тима. Въпреки своите 36 години и фактът, че в сряда игра мач в Холандия, ветеранът бе на висота във важните моменти. Виденов бе най-резултатният играч на шампионите с 25 точки, като добави 4 борби и 3 асистенции към актива си.