Само Везенков не стига, Барса се издъни у дома

aleksandar-vezenkov-fc-barcelona-lassa-eb16

Играта на Александър Везенков бе един от малкото светли лъчи за Барселона и не бе достатъчна да спаси клуба от сериозна домакинска издънка в Евролигата. Каталунците бяха отнесени от Баскония в испанското дерби на кръга, отстъпвайки пред повече от 5000 свои фенове със 79:93. Поведението на запалянковците може да каже всичко необходимо за представянето на баскетболистите на Йоргос Барцокас – привържениците започнаха да напускат местата си още през третата част, когато разликата в полза на баските гравитираше около 20 точки.

Играчите на Сито Алонсо се разправиха с домакините още преди почивката и вкараха 32 точки през втората част, а в третата повториха представянето си, макар и само с 30 реализирани точки, след което доиграха мача напълно спокойно и се поздравиха със заслужена победа, която бе първа за тях от три мача насам.

Българският национал бе най-полезен за Барселона с рейтинг от 22. Везенков игра 28:02 минути и бе вторият най-резултатен за отбора си с 14 точки, а повече от него вкара само Тайриз Райс – 15. Алекс пропусна само два пъти – веднъж от наказателната линия и веднъж от средна дистанция, за да завърши с 2/3 за 2 точки, 2/2 за 3 точки и 4/5 за 1 точка. Крилото овладя 5 борби, направи 2 асистенции и сгреши само веднъж.

Витор Фаверани се включи силно с 11 точки и 6 борби за 13:49 минути. За Баскония Шейн Ларкин игра отлично – 18 точки, 5 асистенции и 4 отнети топки. Чейс Бъдинджър и Адам Ханга добавиха 15 и 14 точки.

„Получихме 53 точки за едно полувреме, така че представете си колко сме били подготвени от психологическа гледна точка. Не играхме никаква защита, а в третата част и да искахме, просто нямаше как. Когато мачът започне така, те придобиват самочувствие и правят всичко, а това е отбор, който загуби предишните си два мача с 50 точки разлика общо. Единственото, което трябва да направим е да решим проблемите си, каквито и да са те“, каза Везенков относно дванадесетата загуба на своя отбор в Европа.