Обрат и десета победа за Академик Бултекс 99

7mdm3163

Академик Бултекс 99 се върна от 16 точки изоставане и спечели като гост на Спартак в Плевен с 90:88. Победата бе десета за един от най-постоянните тимове в баскетболния ни елит и утвърди пловдивчани еднолично на второто място, като пред тях са единствено шампионите от Лукойл Академик.

Успехът на “студентите” от Пловдив бе със сериозен американски привкус, след като именно чуждестранното трио на отбора бе в дъното на големия обрат, получавайки немалка подкрепа от Димитър Димитров. Плевенчани пък за пореден мач бяха без опитния си маестро Александър Груев.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Финалните 15 минути – именно в тях гостите постепенно и методично изковаха обрата и победата си. Всичко започна при 46:62 и оставащи 4:48 до края на третата част, която завърши при 60:67. Двата тима се подгониха здрав в последните минути, а Академик губеше с 80:85 три минути преди сирената, но Семпъл, Белфийлд, Смит и Васил Александров се погрижиха победата да отпътува към Пловдив.

ИГРАЧ НА МАЧА

i

Оскар Белфийлд (Академик Бултекс 99)

Американският гард се намира във върхова спортна форма и го показа и в зала “Балканстрой”. Белфийлд вкара 19 точки, раздаде 7 асистенции, овладя 6 борби, “открадна” 3 паса и единствен от всички прекара пълни 40 минути в игра. Оскар не се поколеба нито за секунда в заключителната четвъртина, когато влезе в лоша серия с три пропуснати стрелби, но върна самочувствието си с тройка и няколко асистенции, допринасяйки мащабно за победата.