Балкан нанесе 9-та поредна загуба на Ямбол

15780761_1200197456731128_160628840415941839_n

Балкан нанесе девета поредна загуба на Ямбол и задълбочи още по-сериозно кризата в състава на Петър Петров. Вицешампионите стигнаха до успех с 62:55 като гост и по този начин оставиха „жълтите“ на дъното на подреждането. Домакините са с точка по-малко от Левски, но и сините имат мач повече. За състава на Небойша Видич пък успехът е четвърти поред. С него той се изкачи обратно сред водещите четири в подреждането. Последната победа в актива на Ямбол пък датира отпреди повече от два месеца – над Академик Бултекс 99 с 94:81 на 19 ноември.

Срещата предостави на зрителите повече грешки, отколкото комбинативна игра. И двата отбора не бяха на особена висота в организационен план. Това си пролича и от ниската резултатност, гарнирана не само с лошите решения в атака, но и от ниския процент при стрелбата и на двата състава.

В края на втората четвърт гостите успяха да отворят разлика от 10 точки. Въпреки няколко ситуации, в които играчите на Ямбол съумяха да я свалят до 2, те така и не намериха сили да осъществят цялостен обрат.

Радослав КОЧЕВ

radoslav_kochev_2016

21-годишният капитан на Балкан изигра един от най-добрите си мачове. Той не блесна толкова с изявите си в нападение, но се стара изключително много в защита и бе с основен принос за успеха. Той приключи с 9 точки, 5 борби и 2 чадъра за 24 минути на паркета.