Левски 2014 изплува срещу Черно море

7mdm9738

Важна крачка към участието си в четвъртфиналите за Купата на България направи Левски 2014 днес. Това се случи с победата със 79:70 над Черно море Тича, при която играчите на Мануел Марков отстреляха два заека с един изстрел. Първо – изплуваха от дълбоките дебри на дъното на класирането, където се бяха настанали от доста време насам и второ, оставиха в историята серията си от шест мача без да вкусят победа.

Както е известно всички девет отбора от НБЛ подадоха заявки за участие в Купата, но само първите осем в подреждането ще сторят това. Към днешна дата заветната осма позиция принадлежи на столичния тим, който държи съдбата изцяло в свои ръце, защото гостува на Ямбол в директен сблъсък за тази позиция следващата седмица.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Левски 2014 си отвори широко вратата към третата си победа през сезона във втората четвърт в зала “Универсиада”. Отборът показа здрава защита и допусна само 11 точки, а по-интересното е, че те дойдоха в първите 5:20 минути на този период, след което кошът на домакините сякаш бе заключен за гостите от Варна, които не отбелязаха нито веднъж до сирената за почивката, а разликата в полза на “сините” доби двуцифрено изражение.

ИГРАЧ НА МАЧА

Веселин Веселинов (Левски 2014)

Каквото и колкото и да си говорим, опитът си е опит. Бившият национал лека-полека навлиза във форма, а днес се видя колко полезен всъщнсот може да бъде за отбора, в който започна професионалната си кариера преди години. Веселинов игра 36:05 минути, a статистиката му е достатъчно изчерпателна и реално казва всичко, което може да бъде казано.

17 точки – 3/4 за 2 точки, 3/6 за 3 точки и 2/2 от наказателната линия. 9 борби (3 в нападение и 6 в защита), 6 асистенции (най-много от всички в отбора), 2 “откраднати” топки и 1 блокирана стрелба.