Лукойл повали Спартак за 12 минути

image

Спартак (Плевен) бе без двама от най-добрите си играчи, а Лукойл Академик не показа никаква милост на собствен терен в Правец и смачка съперника си с 33 точки разлика – 104:71. Това бе своеобразно отмъщение за шокиращата загуба, която шампионите претърпяха при визитата си в Плевен на 19 ноември миналата година (106:108).

Освен победата повод за усмивки в щаба на “студентите”, а и по трибуните даде присъствието на Божидар Аврамов в групата за двубоя. Гардът дълго време се възстанаовява от травма на коляното, но единствено той не записа минути за Лукойл днес.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Интригата бе убита  в края на третата и началото на четвъртата част. Тогава в рамките на 12 минути разликата скочи от +5 в полза на Академик до умопоморачителните +36. Домакините завършиха третия период със серия от 22-4 и започнаха четвъртия с 13-0, което бе достатъчно за нокаут на сметката на хегемоните в НБЛ.

ИГРАЧ НА МАЧА

hristo-zahariev-2014-lukoil

Христо Захариев (Лукойл Академик)

Захариев играе прекрасен баскетбол в последно време, а днешната среща не бе изключение. Именно Христо бе жокерът на Тони Дечев, който влезе от пейката и направи разликата. За 18:49 минути националът се превърна в тотален MVP на двубоя – 22 точки при 81% ефективност в стрелбите от игра и 80% при наказателните удари, 4 борби, 3 асистенции, 3 “откраднати” топки и 1 чадър и коефициент на полезно действие от 32 пункта.