Балкан остави Левски 2014 на дъното

7mdm1853

Вицешампионът Балкан изигра добър мач, макар да бе без ключова фигура като Станимир Маринов. На собствен терен в “Арена Ботевград” баскетболистите на Небойша Савич продължиха негативната серия на столичния Левски 2014, побеждавайки със 75:63 и съответно нанасяйки дванадесета загуба на съперника си, който остава на дъното в класирането на НБЛ.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

На практика всичко се реши още през първата четвърт. Тогава ботевградчани си изградиха добър аванс, а това се случи след като многократно те се възползваха от изпадналата в унес “синя” защита и вкараха лесни кошове след пресечки на задна врата. Третата част пък бе просто за утвърждаване на успеха.

ИГРАЧ НА МАЧА

1

Травис Даниълс (Балкан)

Американецът бе топреализатор №2 за победителите с 18 точки, а повече от него вкара само Михайло Секулович. Даниълс многократно вдигаше феновете на крака със зрелищни забивки, а паралелно с това бе близо до “дабъл-дабъл” с 9 борби. Крилото “открадна” 2 топки и даде 1 асистенция за 31:05 минути.