Американско пробуждане в Самоков

image1

Рилски спортист се поздрави с една от най-впечатляващите си победи за сезона, а това се случи след пробуждане от страна на американската гвардия в състава на Людмил Хаджисотиров. “Арена Самоков” видя изразителен успех със 101:86 над втория във временното класиране на НБЛ Берое, като Рилецо показа характер и обърна нещата в своята посока след изоставане от 11 точки.

Чужденците в състава на домакините реализираха повече от половината точки на своя тим – 54. Еван Бруинсма с 21 бе най-добър в този показател, а Ди Джей Шелтън с 13, Келвин Паркър с 12 и Тони Уудс с 8 последваха примера му.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Третата част, в която освен с нападение, самоковци укротиха заралии и със собственото им най-силно оръжие – защитата. Непосредствено след почивката Рилски вкара 32 точки срещу два пъти по-малко за гостуващия тим, а след това задържа инерцията и стигна до седмата си победа.