Академик Бултекс 99 подгони второто място

7mdm2879

Хитът на сезона в НБЛ Академик Бултекс 99 вече съвсем открито преследва второто място в класирането. Деветата победа на пловдивчани, изкована трудно над Ямбол с 87:78 и загубата на Берое в Самоков изравни показателите на “студентите” и заралии, които имат по 22 точки, но играчите на Асен Николов остават трети заради поражението в директния двубои с беройци.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Уверената и мотивирана игра на домакините във финалните 10 минути, когато те на практика извоюваха успеха. Сирената за край на третата част прозвуча при минимална разлика от 61:59, а в заключителната четвъртина баскетболистите на домакините бяха заразени от непримиромостта на Оскар Белфийлд, който допринесе значително за новия триумф на своя тим и осмата поредна загуба на ямболии.

ИГРАЧ НА МАЧА

Оскар Белфийлд (Академик Бултекс 99)

Калифорнийският гард показа както уменията си да реализира, така и тези на организатор. Белфийлд игра пълни 40 минути без смяна и се поздрави с “дабъл-дабъл” – 21 точки и 12 асистенции след 6/9 от зоната за 3 точки. За трети пореден мач Академик Бултекс 99 побеждава, а в тази серия Белфийлд записва средно по 9.6 асистенции на двубой, както и по 3.6 “откраднати” топки.