Барса преполови сезона със загуба

aleksandar20vezenkov

Александър Везенков и неговия Барселона пропуснаха възможността да завършат с победа първия полусезон в испанската Лига АСБ.

В мач от XVII кръг, каталунците имаха тежката задача да гостуван на Тенерифе на Канарските острови, където отстъпиха с 60:71. Домакините поведоха с 23:15 след първата четвърт, но във втората Барса успя да обърне резултата и поведе с 32:29, като в основата на завръщането беше постоянството на Александър Везенков, отбелязал 6 точки през вторите 10 мин. След почивката обаче Тенерифе отново взе инициативата и не допусна повече обрати, записвайки 12-а победа от началото на сезона. Йоргос Богрис беше най-резултатен за домакините с 16 точки. За Барселона Джъстин Долмън се отличи с 15, а Александър Везенков завърши с 8 точки, 2 борби и 1 асистенция за 12:33 мин. игра.