Лукойл се измъкна на косъм в Ямбол

image

Лукойл Академик бе в ролята на догонващ в резултата близо 35 минути, но съумя да си осигури победата като гост на Ямбол. Шампионите остават лидери в подреждането в НБЛ след много труден триумф със 78:70 над последния в класирането преди този кръг.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Без каквото и да е съмнение последната част. Лукойл изоставаше с двуцифрена разлика на няколко пъти през мача, но до последно не се отказа. Играчите на Тони Дечев бяха изоставащи почти 35 минути и поведоха за първи път 3:08 преди финалната сирена, след което затвориха мача в своя полза след серия от 11-0, започнала при пасив от 67:70, за да спечелят със 78:70, подпечатвайки си единадесети успех в българското първенство.

ИГРАЧ НА МАЧА

Стив Зак (Лукойл Академик)

Американецът за пореден път завърши с поне 10 точки и 10 борби. Този път той се поздрави с „дабъл-дабъл“ от 15 точки и 16 борби, а началото на края за Ямбол дойде след именно два коша от негова страна, дали началото на безответните 11 точки за гостите в заключителните минути в „Диана“.