Балкан отказаЧерно море за една част

15774659_1200254096725464_8463831816002899140_o

Балкан постигна седмата си победа в родното първенство през този сезон. Тимът на Небойша Видич надигра Черно море Тича със 76:58 като гост. По този начин „моряците” на практика останаха без шансове да се борят за шестото място в подреждането преди края на втората врътка в Лигата и разпределението на отборите за 1/4-финалите за Купата на България.

Гостите бяха по-добре организирани в нападение, допуснаха по-малко грешки, като в същото време имаха и по-висок процент на успеваемост в стрелбата. Те обърнаха варненци, въпреки че в началото съставът на Спас Натов стоеше привидно по-добре на паркета в зала „Христо Борисов”. Още на полувремето обаче вицешампионите отвориха разлика от 13 точки, която методично увеличиха до края на двубоя.

Балкан успя да ограничи в максимална степен водещият реализатор на домакините Станислав Цонков. Капитанът на Черно море Тича бе само с 1 точки на полувремето, като нямаше кош от игра и бе направил 3 грешки. Показатели, които позволиха на гостите да установят контрол върху мача до края на втората четвърт.

Станимир МАРИНОВ

15591314_1194422123975328_826348556302945836_o

Гардът на националния ни отбор бе човекът, който най-често атакуваше коша на Черно море. Само през първото полувреме той имаше 18 точки, реализирайки единствените тройки за гостите (4).