Берое превзе Прищина след продължение

15895976_872461879560627_5659039048969346068_o

Единственият български представител в Балканската лига този сезон записа важен успех. Берое превзе столицата на Косово Прищина и победи шампиона в последните две издания на регионалния турнир Сигал с с 94:86, но това не се случи в рамките на редовните 40 минути, а след продължение. Успехът е пети за заралии в група А на БИБЛ и почти сигурно осигурява на отбора място в следващата фаза.

Берое има и три загуби в актива си, като единствено македонския КК Куманово е с по-добри показатели – 6-2 и съответно окупира първата позиция в класирането на тази група.

След точно седмица в Стара Загора пък гостува черногорския Теодо (Тиват)

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

При такъв мач няма как да посочим нещо различно от продължението. В допълнителните пет минути българите показаха характер, след като по-рано демонстрираха отпускане, което им костваше двуцифрената разлика, с която водеха през голяма част от двубоя, но за щастие не и победата. В рамките на петте минути отвъд редовните 40 играчите на Любо Минчев изпълниха веруюто на своя треньор, а именно здравата защита и допуснаха само 5 точки в коша си, което се оказа решително за победата с 94:86.

ИГРАЧ НА МАЧА

Тихомир Желев (Берое)

Варненецът игра най-много от целия състав на българите – 39:40 минути. За това време той затвърди добрата форма, в която се намира в последно време и този път оправда гласуваното му доверие с 19 точки, 9 борби и 3 асистенции. Преминалият през всички национални гарнитури при подрастващите гард стреля 75% за 2 точки (3/4), 37% за 3 точки (3/8) и 100% от наказателната линия (4/4).