Чайката втори по резултатност при успех в Австрия

iliev-in-klobg-klein

Симеон Илиев реализира 18 точки за 6-ия успех от 15 мача на Фюрстенфелд в австрийския шампионат. Чайката бе сред най-полезните за победата с 80:71 у дома срещу Клостернойбург. Юношата на Черно море бе в титулярната петица на Петер Щахл, като остана на паркета в продължение на 33 минути. За този период 27-годишното крило овладя още 6 борби, направи 1 асистенция, отне една топка и допусна две грешки. Илиев бе 8 от 17 при стрелбата и приключи мача с коефициент на полезно действие 15.

Чайката завърши като вторият най-резултатен играч на домакините след Джейкъб Ернст (21). С успеха Фюрстенфелд се нарежда на шеста позиция в първенството, на две победи от четвъртия Капфенберг. В следващия кръг, на 15 януари Чайката и компания се изправят в нов сблъсък с Клостернойбург, който е на дъното на подреждането с 4 успеха от 16 срещи.