Берое разсипа Спартак

5-660x330

Берое разсипа Спартак (Плевен) с 31 точки разлика и продължава да е плътно зад Лукойл Академик на втората позиция в класирането на НБЛ. Баскетболистите на Любо Минчев изиграха отличен двубой, демонстрирайки много добра отборна игра, която напълно заслужено им донесе победата с 96:65.

Заралии превъзхождаха плевнчани в почти всички статистически категории, а треньорът им със сигурност е останал доволен от това, че направиха само 11 грешки срещу цели 21 за гостуващия тим. Освен това Берое завърши с 19 асистенции и 10 отнети топки, превърнати в 18 точки на бърза атака.

РЕШИТЕЛНИЯТ МОМЕНТ

Несъмнено третата четвърт. Първото полувреме бе сравнително равностойно, след като домакините от Стара Загора поведоха с двуцифрен аванс след една част, но Спартак свали изоставането до седем точки на почивката. През третите 10 минути Берое вкара 34 точки срещу 20 за гостите, а в оставащата една четвърт довърши започнатото с още 10 разлика за иналните 31 точки.

ИГРАЧ НА МАЧА

Bc Rakvere Tarvas

Брандис Райли-Рос (Берое)

Американският гард започва да загатва за това на какво всъщност е способен. Той остана загадка за Спартак и наказа плевенския отбор с 19 точки, 5 борби, 5 асистенции и нито една техническа грешка за близо 24 минути игрово време.