Американец впечатли при дебюта си за Рилски

15000719_1148272098590331_389459009724095818_o

Рилски спортист започна с очаквана победа новата 2017 година. След серията от 5 поредни поражения в Лигата, сега тимът на Людмил Хаджисотиров регистрира втори последователен успех. Този път носителят на Купата на България се справи с Ямбол у дома след 102:90.

Двубоят предостави страхотни зрелищни моменти от страна и на двата отбора. Съперниците сякаш забравиха за защитата си и зарадваха феновете по трибуните и пред телевизионните екрани с атрактивен и открит баскетбол. Това помогна на гостите да бъдат равностойни през по-голямата част от него, но с изключение на епизодични моменти, съставът на Удо така и не изпадна в ситуация, в която да позволи да се стигне до обрат.

Домакините категорично надиграха съперника си в подкошието, където овладяха 10 борби (14-4) повече в нападение. Те бяха много разнообразни в атаките си, като отборната им игра доведе до цели 29 асистенции.

В края на третата четвърт Ямбол съумя да се доближи на само точка от съперника си. Острев реализира тройка за 72:71 за домакините, но водени от Йордан Бозов самоковци отговориха адекватно на удара. Те направиха серия от 10:0 за 82:71 в началото на последната част, след което не допуснаха да се стигне до нов кризисен момент.

Ди Джей ШЕЛТЪН

477389961-0

Новото попълнение на Рилски спортист направи впечатляващ дебют в родното първенство. 25-годишният американец блесна с 33 точки и 12 борби за 28 минути на паркета. Той добави и 1 чадър, както и 4 грешки, но това бе напълно разбираемо, с оглед 4-5 дни тренировки със самоковци.